drevene domy
Úvod|O nás|Predmet dodávky|Technické informácie|Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

Bývanie v drevostavbách prináša so sebou viacero výhod. Pozitívne zdravotné účinky sú tiež jedným z dôvodov prečo sa ľudia rozhodnú pre bývanie v drevostavbe. Samotné drevo sa ako stavebný materiál používa hlavne kvôli priedušnosti, absorpčným či izolačným schopnostiam. Vďaka týmto vlastnostiam je v drevostavbe vytvorená dobrá mikroklíma, ktorá je veľmi vyhovujúca a príjemná aj pre astmatikov a alergikov. Vďaka priedušnosti dreva sa do miestnosti dostáva čerstvý vzduch. Ten, keď prejde cez drevo, nasýti sa vôňou živice, ktorá má antibakteriálne účinky. Vzduch v drevenici si udržuje priemernú vlhkosť okolo 50 percent, čo je ideálne. Výhodou dreva oproti tehlovému alebo betónovému domu je to, že drevo dokáže vlhkosť aj prirodzene regulovať. To znamená, že drevený dom pôsobí na ľudský organizmus tým najpríjemnejším a najprirodzenejším spôsobom.

Ďalšou výhodou dreva je to, že sa nenabíja statickou energiou, a preto sa v miestnosti nevíri prach. Drevo totiž vďaka svojej štruktúre pohlcuje všetky vlnenia, ktoré môžu vychádzať z elektrických spotrebičov. Možno to znie zvláštne, ale samotné drevo vyžaruje veľa pozitívnej energie, ktorú pocítite na vlastnej koži.

Výhodou je aj izolačná vlastnosť, vďaka ktorej si drevo udržuje tú istú teplou, aká je v miestnosti. Navyše steny domu sa v lete zbytočne neprehrievajú, a preto doma budete mať vždy príjemne. V praxi to znamená, že keď je vonku 35º, interiér si zachováva príjemných 25º aj bez použitia klimatizácie.

Súhra všetkých vlastností dreva prispieva k vytvoreniu jedinečnej atmosféry, z ktorej vyžaruje pohoda a harmónia. Drevené domy sú skvelým miestom pre relax, odpočinok a načerpanie nových síl.

Zaujala Vás naša ponuka?

Kontaktujte nás